piątek, 12 kwietnia 2013

Największe talenty piłkarskie cz.1


Nasz kolejny cykl artykułów,będzie poświęcony wyszukanym przez nas, młodym talentom piłkarskie. Jedni znani już teraz, inni szerszej publiczności nie znani wcale. O tych zawodnikach, niedługo będzie głośno, to na nich niedługo największe kluby będą wykładać miliony euro. Przed nimi wiele wyzwań, wiele celów do osiągnięcia, które uzyskają, jeśli rozwiną swój talent i będą ciężko pracować. Nie zabraknie, także naszych rodaków, którzy mogą zrobić karierę na miarę Roberta Lewandowskiego,
czy  Kuby  Błaszczykowskiego.


Kurt Zouma (18), środkowy obrońca, Saint-Etienne


Piłkarz pochodzenia Sengalskiego z Francji. Wychowanek świetnej, francuskiej szkółki z Saint-Etienne, gdzie dalej przebywa. Już w poprzednim sezonie zaliczał występy w Ligue 1, w obecnym piłkarz podstawowej jedenastki Saint-Etienne. Do tej pory, zaliczył 31 występów w pierwszej drużynie, strzelił 2 bramki. Posiada świetne warunki fizyczne - 187 cm wzrostu, bardzo silny, nie mający problemów z równowagą. Zalicza częste występy w młodzieżowych drużynach Francji, z drużyną U-17 wystąpił na Mistrzostwach Świata. Oczywiście wielu rzeczy musi, jeszcze się nauczyć, jednak jego profesjonalne podejście i pracowitość, doprowadzą go na sam szczyt. Już teraz na mecze, z jego udziałem wysyłani są skauci najlepszy europejskich klubów takich jak Manchester City, Arsenal, Chelsea, Bayern Monachium i Manchester United. Za jakiś czas, będziemy go oglądać, własnie w którymś z nich.

Victor Andrade (17), Napastnik, Santos


Wszystko w Santosie, kręci się, tylko wokół jednej osoby, którą wszyscy dobrze znamy, jednak nie zapominajmy, że nie jest to jedyny utalentowany zawodnik w tym klubie. Brazylia, jak i sam Santos, to prawdziwa kuźnia talentów, więc nawet, gdy Neymar odejdzie, jego miejsce zajmie inny zawodnik, być może własnie Andrade. Gdy miał niecałe 12 lat wyjechał do Portugalii, gdzie grał w młodzieżowych drużynach Benfiki. Gdy brazylijskie media nagłośniły fakt, że taki talent, nie rozwija się w kraju, od razu posypały się propozycje, z których młody zawodnik, wybrał własnie Santos. Od razu zachwycał.Z Santosem zdobył mistrzostwo stanu Sao Paulo U-17, jednoczenie został królem strzelców, zdobywając 21 goli w 22 meczach. Po tym świetnym sezonie włączono go do pierwszej drużyny, w której zaliczył już 14 meczy i 2 bramki. Obecnie, jest także w kadrze Brazylii U-20, w której, zdecydowanie się wyróżnia. Styl jego gry, możemy porównywać do gry Robinho, fenomenalny drybling i technika, kreatywność i błyskotliwość. Gdy Neymar odejdzie, stanie się największą gwiazdą Santosu, oczywiście jeśli wczesniej sam nie odejdzie.

Aleksander Jagiełło (17), Legia Warszawa, ofensywny pomocnik


Do Legii dołączył, już w wieku 6 lat, gdy dołączył do akademii, spełniając wszystkie stawiane warunki.
Przez 11 lat przechodził wszystkie szczeble wiekowe, corocznie podnosząc swoje umiejętności. Na tle swoich rówieśników, wyróżniał się przede wszystkim szybkością i dynamiką. W poprzednim sezonie, został włączony do nieistniejących już rozgrywek młodej ekstraklasy. Ma także za sobą, debiut w reprezentacji Polski do lat 19. Zawodnik mierzy jedynie 168 cm wzrostu, jednak nadrabia to swoim fenomenalnym przyśpieszeniem, pozwalającym uzyskiwać mu przewagę, nad przeciwnikami. Jest, także graczem błyskotliwym, z niezłą techniką,. Przed nim długa droga, do wielkiej kariery. Z niecierpliwością czekamy na jego ligowy debiut i pierwsze bramki.

2 komentarze:

  1. Tak bardzo dobry tekst który przybliża niektóre postacie , Jagiełło ostatnio oglądałem w meczu PP i zaprezentował się świetnie . pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy temat, mozna sie duzo dowiedziec i bardzo milo sie czyta. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń