piątek, 12 kwietnia 2013

Klub od kuchni, czyli Futbolowy Plan Czteroletni

W roku 2007 klub Queens Park Rangers, był bliski bankructwa. Drużyna znajdował się, w okolicach strefy spadkowej Npower Championship, finanse klubu były w fatalnym stanie, a do tego w wypadku samochodowym zginął młody talent i nadzieja zespołu. Właśnie wtedy z pomocą angielskiemu klubowi przyszli krezusi z F1, a mianowicie  Flavio Briatore I Bernie Ecclestone. Wtedy też udokumentować ich działania, w klubie z Loftus Road, postanowił reżyser Mat Hodgson.Tytuł filmu, pochodzi od okresu, jaki panowie ze sportu motoryzacyjnego, dali sobie i zespołowi na awans do Premier League. Przy okazji apelowali do kibiców o cierpliwość i spokój, jednak już po miesiącu pracy zwolnili pierwszego trenera. Postacią najbardziej obnażoną, jest osoba prezesa klubu Gianniego Paladiniego. Jest on, tylko i wyłącznie marionetką, którą sterują właściciele klubu, a głównie Briatore. Wszystko co zadecyduje Flavio, zmiana ustawienia, podczas meczu, sprzedaż czołowego napastnika, bez konsultacji z trenerem, jest wykonywane, przez Paladiniego.

Dokument ten, jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto choć trochę interesuje się futbolem. Jest to niepowtarzalna szansa, aby zobaczyć funkcjonowanie klubu od kuchni, a także zobaczyć całą ligę angielską od kulis. Podczas filmu przemieszczamy się po pomieszczeniach klubowych, a także stadionie.Widzimy interakcje  pomiędzy władzami klubu, piłkarzami, trenerami i kibicami. Coś, co jest najbardziej tajemniczym i nie poznanym, przez szarego człowieka miejscem, jest tętniąca życiem, podczas przerwy meczowej szatnia, którą także odwiedzamy. Zobaczymy wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć w telewizji.

3 komentarze:

  1. przestałem czytac kiedy w pierwszych 5 zdaniach 1888238 razy użyłes słowa klub. ten błąd popularnie nazywamy powtórzeniem. pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. przecinków też polecam nie wstawiac na chybił trafił

    OdpowiedzUsuń
  3. no spróbuj to przeczytać, robiąc pauzę po każdym przecinku :D

    OdpowiedzUsuń