wtorek, 4 kwietnia 2017

Mistrzostwa Świata z identyfikatorami

Kolejne rewolucyjne zmiany zostały zaproponowane przez FIFA. W zbliżającym się Pucharze Konfederacji ( 17 czerwca - 2 lipca )  i przyszłorocznych mistrzostwach świata, które odbędą się w Rosji, każdy fan pojawiający się na stadionach podczas turniejowych zmagań będzie miał obowiązek posiadania ze sobą identyfikatorów. ''Każdy kibic musi mieć identyfikator przy sobie, wchodząc na stadion, zarówno podczas spotkań Pucharu Konfederacji, jak i mistrzostw świata. Wierzymy, że władze dopilnują wszystkiego'' -  Colin Smith, dyrektor FIFA ds. turniejów.  Działania te mając pomóc w  odstraszaniu pseudokibiców, oraz w razie konieczności pomóc w ich odnalezieniu.Można powiedzieć, że FIFA wyciągnęła w pewien sposób do Rosjan pomocną dłoń, mając na uwadze to, co jej kibice zaprezentowali we Francji. Wówczas kibice ''Sbornej"uczestniczyli w wielu ulicznych awanturach, w tym w tej największej z Anglikami przed grupowym meczem obu drużyn w Marsylii. Konsekwencją tych bijatyk jest ciążąca na reprezentacji Rosji kara dyskwalifikacji w zawieszeniu. Tym bardziej federacji rosyjskiej i całej społeczności powinno zależeć na pilnowaniu porządku i spokoju w swoim kraju, aby nie narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. Byłaby to bowiem wyjątkowa, oraz historyczna sytuacja, gdyby gospodarz turnieju został z niego zdyskwalifikowany z przyczyn pozaboiskowych.


Pomysł stosowania identyfikatorów przez każdego kibica, będzie sprawdzany podczas Pucharu Konfederacji w czerwcu bieżącego roku, oraz w przyszłorocznych mistrzostw świata. Obowiązkiem wydania takich dokumentów został obarczony gospodarz imprezy, czyli w obydwu przypadkach Rosja. Na kartach identyfikacyjnych kibiców znajdą się zdjęcia ich posiadaczy oraz ich dane kontaktowe. Ponadto będą one uprawniały do wjazdu na teren Rosji  podczas zawodów - fani nie będą musieli starać się o specjalne wizy. "Możemy być pewni, że to będzie święto piłki nożnej, a podczas takich festiwali nie miejsca dla osób, które nie są po to, żeby wspierać sport i wspierać grę"  powiedział wspomniany już wyżej Colin Smith.


Przy okazji mistrzostw świata w 2018 roku zmianie uległ także system sprzedaży biletów.Do tej pory bilety były sprzedawane w przedsprzedaży (8–17 listopad 2016 roku), na tym etapie kupno polegało na zasadzie: kto pierwszy, ten lepszy, a jedynym warunkiem było posiadanie karty płatniczej VISA. Od pierwszego grudnia ubiegłego roku do 19 stycznia bieżącego roku, kibice mieli możliwość aplikować o wejściówki, a szczęśliwych posiadaczy wyłoniono drogą losowania.Natomiast od pierwszego marca, pojawiła się kolejna szansa, tym razem chętne osoby mogą ubiegać się o bilety każdej z czterech kategorii. Nawet ostatnia kategoria, która jest zarezerwowana dla obywateli Rosji, a także specjalne bilety dla osób niepełnosprawnych, z ograniczoną sprawnością ruchową i otyłych. To wszystko jest dostępne z początkiem miesiąca, tylko do 5 marca, a zakup wejściówki będzie polegał na tej samej zasadzie co przedsprzedaż.Jeżeli wszystkie bilety nie zostaną wyprzedane w powyższych trzech etapach, FIFA ma w planach ostatnią szansę dla chętnych do ich kupna. Od 19 kwietnia do 2 lipca pozostałe bilety będą dostępne w otwartej sprzedaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz